מוזיקה לאירועים

מה כדאי לנו לשקול לפני שבוחרים מוזיקה לאירועים?

כאשר אנחנו מתכננים אירוע עלינו לזכור שחשוב מאוד לבחור מוזיקה לאירועים בקפידה על מנת שהמוזיקה תתאים לאירוע שלנו.

הרבה אנשים חושבים שהדרך הכי קלה היא פשוט לקחת דיג'יי לחתונה שלהם ולתת לו לעשות את העבודה, אך לא משקיעים מספיק זמן כדי לחשוב על סוג המוזיקה שהם רוצים שתתנגן.

כמובן, דיגיי לחתונה מנוסה יודע לקרוא קהל ולהרים את האווירה לפי תגובת הקהל, אבל חשוב לזכור לתת חשיבות לאיך שאתם רוצים שהאירוע שלכם ייראה והמוזיקה שתהיה באירוע שלכם היא בעלת השפעה רבה על התוצאה הסופית שתקבלו כשאתם מתכננים אירוע.

למוזיקה תפקיד חשוב ומיוחד באירוע, היא יוצרת את האווירה באירוע שלכם ומשפיעה על מצב הרוח של הקהל שלכם.

בנוסף, אחד מתפקידיה של המוזיקה הוא לגרום לקהל שלכם להרגיש רגוע ולהפוך את האירוע לחוויה בלתי נשכחת עבורו.

עליכם לבחור מוזיקה לאירועים בקפידה באותה מידה שאתם בוחרים את האולם, האוכל והקישוט.

על מנת לעזור לכם לבחור מוזיקה לאירועים הכנתי עבורכם רשימה שתעזור להקל על הבחירה שלכם.

מוזיקה לאירועים

  • סוג האירוע שלכם

סוג האירוע שלכם משפיע באופן ישיר על סוג המוזיקה שתתנגן באירוע. חשוב לנגן מוזיקה מתאימה לאירוע מכיוון שאתם תגרמו לקהל שלכם להרגיש לא בנוח אם תתנגן מוזיקה שאינה מתאימה למאורע אפילו אם הם אוהבים את המוזיקה הזו בנסיבות אחרות.

למשל אם אתם מחפשים דיג'יי לחתונה דתית חשוב שתמצאו תקליטן לחתונות שמכיר ומתעדכן במוזיקה דתית שתתאים לסוג האירוע.

  • מוזיקה חיה

לרוב מוזיקה חיה יכולה להביא אנרגיות טובות לאירוע, אך עלינו לבחור בקפידה רבה כאשר אנחנו בוחרים בלהקה שתנגן באירוע שלנו. כשמדובר בחתונה הבחירה הכי בטוחה היא DJ לחתונה, חתונה היא אירוע גדול שאסור לטעות בו.

עלינו לזכור שאיכות המוזיקה החיה תהיה תלויה ביכולות של הנגנים ועלינו לבחור אותם בקפידה רבה. דיג'יי לחתונות הוא בעל סיכוי קטן יותר לזייף מכיוון שהמוזיקה שלו מוקלטת ומוכנה מראש.

ועם זאת, מוזיקה חיה היא דבר מצוין, שכן הלהקה תיצור אינטראקציה עם הקהל ותרים אותו על הרגליים.

כמובן שאין דבר יותר מרהיב מבחינה מוזיקלית מאשר לראות אומן בעל יכולות נותן הופעה בלתי נשכחת.

  • גודל האירוע

גודל האירוע שלכם הוא פרמטר חשוב מאוד כשבוחרים מוזיקה לאירועים.

מוזיקה רועשת לא תתאים לאירוע קטן ולעומת זאת, מוזיקה שקטה לא תתאים לאירוע עם הרבה אנשים מכיוון שמרוב הרעש לא ישמעו אותה בכלל ומסיבות אלו חשוב להתחשב בגודל האירוע כאשר אנו בוחרים את סוג המוזיקה לאירוע שלנו.

  • גישה

בין אם בחרתם בנגנים שינגנו מוזיקה חיה או דיגיי לאירועים, חשוב לשים לב לגישה של האנשים שלהם אתם נותנים להיות אחראיים על מוזיקה לאירועים שלכם.

חשוב לעשות פגישת הכירות עם הנגנים או הדיג'יי שלכם ולוודא שהם שמים דגש על שביעות הרצון שלכם ובאים עם מוטיבציה לתת הופעה בצורה הכי טובה שיש. לא תרצו לשכור מוזיקאי שכל מה שמעניין אותו זה שישלמו לו וללכת הביתה מכיוון שלרוב, מוזיקאי כזה לא ייתן לכם הופעה טובה מספיק.

  • האורחים שלכם

חשוב להכיר את הקהל שהולך להיות באירוע שלכם, מן הסתם שאתם מכירים אותם הרי לא סתם הזמנתם אותם לאירוע שלכם נכון?

האורחים שלכם הם פקטור חשוב מאוד כשבוחרים מוזיקה לאירועים. אם תבחרו מוזיקה שהם אוהבים אתם תהפכו את האירוע לחוויה בלתי נשכחת עבורם ולעומת זאת, אם תתנגן מוזיקה שהם לא אוהבים, רוב הסיכויים שהם יעזבו מוקדם, מה שאומר שתצטרכו לשים בצד את הטעם שלכם ודאוג למוזיקה שתדבר יותר לקהל שאתם מזמינים לאירוע שלכם.

תוכלו אפילו לשלוח הודעות ולעשות סקר כדי לשאול את המוזמנים שלכם איזה מוזיקה הם מעדיפים ולתת לרוב להחליט וכמובן להתחשב גם במיעוט.

חשוב לציין, כאשר בוחרים מוזיקה לאירועים חשוב שהנגן או הדיג'יי שתבחרו יהיה מוכן לכל סיטואציה ויידע לקרוא את הקהל על מנת שיוכל לשנות את הסגנון ואת האווירה במידה והקהל לא מגיב כמו שציפיתם למוזיקה שמתנגנת.

  • יכולות הגברה

לפני שאנחנו בוחרים מוזיקה לאירוע שלנו, חשוב גם לבדוק את המקום שבו אנחנו עורכים את האירוע.

בין אם מדובר באולם או באיזה לוקיישן חיצוני, חשוב לשים לב ליכולות ההגברה הקיימות. תשאלו את עצמכם, האם המוזיקה תישמע בכל חדרי האולם? במידה ומישהו יוצא החוצה לעשן האם הוא ישמע את המוזיקה גם מבחוץ?

במידה ויכולות ההגברה לא מספיקות, הדיג'יי או הנגנים שלכם יכולים להציע לכם להביא ציוד נוסף בתוספת תשלום ולעומת זאת, חלק מהמוזיקאים יציעו לכם חבילה משתלמת שתכלול בתוכה ציוד נוסף במידת הצורך.

  • התקציב שלכם

אחד הדברים שהכי חשוב לשקול הוא התקציב שעומד לרשותכם, לא נרצה לקרוע את הכיס כדי לערוך את האירוע שלנו.

לרוב, מחיר של דיגיי לחתונה יהיה הרבה יותר זול מלהקה שכן הוא גם יכול להציע לכם חבילה משתלמת שתכלול ציוד נוסף ואפקטים ואפילו הגעה עם דיג'יי נוסף.

כמובן שהמחיר ישתנה עם סוג ומשך האירוע.

לסיום, חשוב לבחור את המוזיקאים שלנו בקפידה מכיוון שהם יקבעו את האווירה ואת ההצלחה של האירוע שלנו.

בהצלחה!